5 krokov pre zdravie mozgu a skvelú pamäť
Hlava je nad telom, preto všetko, čo robíme a ako sa cítime, bude závisieť od stavu našej psychiky. Každý jeden krok, zdravie a duševná pohoda je výsledkom toho, čo sa aktuálne odohráva v našom mozgu.
A keďže práve informácie, ktoré sa okolo nás šíria, sa na stave mozgu a našej hlavy podpisujú vo veľkej miere, povieme si v našom článku, ako ich v náš prospech využiť a zlepšiť si s ich pomocou našu myseľ.
Užitočné radosti
Zábava a potešenie sú pre mozog dobré. Po prvé, pomáha zmierňovať stres a znižovať jeho negatívne účinky na telo ako celok. Po druhé, činnosti, ktoré si vyžadujú rozvoj nových schopností, prispievajú k tvorbe nových neurónov. A to naštartuje proces omladenia mozgu.
Ak si teda pravidelne nájdete čas na zaujímavé aktivity a budete venovať pozornosť prehľadu najdôležitejších správ, je menej pravdepodobné, že budete na dôchodku trpieť stratami pamäte.
Ak trávite všetok čas iba prácou a vážnymi vecami, pripravujete svoj mozog o dôležité a užitočné skúsenosti.
Uzdravujúce čítanie
Čítanie kníh neprináša iba potešenie a rozptýlenie, ale umožňuje telu aj zotavenie a načerpanie sily. Čítanie tiež stimuluje oblasti mozgu, ktoré by inak neboli využité. Čím viac teda čítate, tým ste múdrejší. A nemusia to byť len hlavné správy zo sveta, ale aj zaujímavé knihy alebo iné odborné publikácie.
Optimálna hmotnosť
Aj nadmerná hmotnosť vedie k problémom s pamäťou, kde vyvoláva predčasné starnutie mozgu. Obezita stimuluje rast voľných radikálov a zápalov, čo znižuje počet mozgových buniek. Inými slovami: ak máme nadváhu, potom je pre nás oveľa ťažšie myslieť, študovať a pracovať. Riešením je, zmeniť aj svoje stravovacie návyky.
Zdravé potraviny
Vyvarujte sa policiam s tovarom poškodzujúcim mozog. Choďte, naopak, k tým zdravým. Kúpte si vajcia, potraviny s obsahom vitamínov B a E. Napríklad čučoriedky a černice obsahujú antokyány, silné antioxidanty, ktoré pomáhajú chrániť malé cievy pred voľnými radikálmi a zlepšujú cerebrálny obeh.
Cvičenie pre mozog
Bez cvičenia svaly nevyhnutne ochabujú. To isté sa deje s mozgom. Ak sa vám stáva ťažšie zapamätať si informácie, ak nie ste tak koncentrovaní ako v minulosti, ak vaše tvorivé sily nie sú rovnaké, jasne to naznačuje, že je potrebné „pretrénovať“ vaše mozgové bunky. A všetky vyššie spomenuté veci a informácie vám s takýmto tréningom určite pomôžu. Tak sa o tom presvedčte a vašu pamäť vycvičte.
Zdroj obrázka: PopTika/Shutterstock.com